Audyt Strony Internetowej

Czym jest Audyt Strony Internetowej?

Jak zapewne zauważyliście, na naszej stronie internetowej oferujemy dla Was bezpłatny audyt strony internetowej. Otrzymujemy od naszych Klientów wiele zapytań, czy w ogóle jest im potrzebny audyt ich strony. Odpowiedź zazwyczaj brzmi jednoznacznie: Tak!

Dlaczego?

Otóż audyt strony internetowej ma za zadanie, znalezienie potencjalnych błędów na stronie Klienta i ich wyeliminowanie. Taka analiza musi być dokładna i przeprowadzona w wielu obszarach. Poczynając od analizy technicznej oraz profilu linkowań, a kończąc na audycie SEO, kampanii PPC oraz analizie konkurencji. Każdy niepoprawny ruch na stronie może spowodować spadki pozycji. Dlatego audyt strony internetowej sprawdza się zarówno dla stron już istniejących, jak i tych, dopiero tworzonych. Aby potencjalne błędy eliminować jak najszybciej. Wówczas strona internetowa zyskuje w rankingach i ma szansę osiągnąć pierwszą pozycję w wyszukiwarkach.

W obecnej chwili posiadanie poprawnie zoptymalizowanej strony jest niezwykle istotne. Algorytmy Google biorą pod uwagę, czy strona internetowa jest przyjazna użytkownikom – posiada przyjazny interfejs użytkownika. Czy łatwo się po niej poruszać i posiada prostą, ale przyjazną strukturę. Drugim czynnikiem branym pod uwagę przez algorytmy Google jest dostosowanie strony pod roboty indeksujące. Tutaj z pomocą przychodzi nam optymalizacja techniczna strony, a także dane strukturalne. Dane strukturalne omówimy w jednym z następnych artykułów (aktualizacja: Dane strukturalne w sklepie internetowym – Produkt).

Czy Audyt Strony Internetowej mogę przeprowadzić samodzielnie?

Oczywiście, istnieje szereg darmowych oraz płatnych narzędzi umożliwiających podstawową analizę strony internetowej. Dowiemy się z nich o błędach lub uzyskamy wskazówki, które elementy na naszej stronie internetowej wymagają poprawki.

Należy jednak pamiętać, że jest to jedynie powierzchowna analiza strony. Zazwyczaj wygenerowana w ciągu kilku sekund i nie skupia się na szczegółach, na budowie strony oraz nie zawsze poprawnie interpretuje znaczniki użyte na stronie. Dlatego dobrym rozwiązaniem jest skonsultowanie takiego audytu z pozycjonerem.

Optymalizacja Strony Internetowej

Na samym początku pracy ze stroną powinniśmy się skupić nad jej aspektem wizualnym. Czy jest ona dostosowana do urządzeń mobilnych, a także, czy treści na niej zawarte mieszczą się na ekranie. Kolejnym ważnym czynnikiem jest jej funkcjonalność. Sprawdzamy, czy linki na stronie prowadzą w odpowiednie miejsca i nie generują setki przekierowań. Następnym krokiem jest sprawdzenie treści zawartej na stronie, czy jest ona odpowiednio nasycona słowami kluczowymi, a elementy graficzne, czy nie są zbyt duże lub zbyt małe, przez co stają się nieczytelne. W proces optymalizacji strony internetowej wchodzi jeszcze szereg innych elementów, których nie sposób wymienić w jednym artykule. Dlatego w niedalekiej przyszłości pojawi się na naszej stronie ebook z opisem wszystkich elementów.

Tymczasem po raz kolejny dziękujemy za uwagę. Mamy nadzieję, że chociaż z grubsza przedstawiliśmy Wam potrzebę przeprowadzenia audytu na stronie internetowej i wiecie już, jak istotny jest to proces.

W przyszłym tygodniu powrócimy do tematu Raportów z Google Search Console i przedstawimy drugą część artykułu, w którym zawarte będą raporty generowane w zakładce: Indeks

Udostępnij na:

Podobne artykuły

6 Komentarze/y

 1. Romek

  krótko i na temat!

 2. Aleks

  ooooo dzięki, że czytacie komentarze 🙂 tutaj forma już znacznie przyjemniejsza

 3. mono

  jest ok

  1. OptiCeo

   Dziękujemy!

 4. MediaAdvert

  Dziękujemy serdecznie za audyt naszej strony, nie sądziliśmy, że możemy tyle rzeczy w niej poprawić, wydawała się dla nas idealna, a tutaj okazało się, że może być jeszcze lepsza! Obecnie nasz informatyk wprowadza poprawki zasugerowane przez Was!

  1. OptiCeo

   Dziękujemy za miłe słowa. Polecamy się na przyszłość! 🙂

Komentarze niedostępne.