Najpopularniejsze Wyszukiwarki Internetowe 2020

Najpopularniejsze wyszukiwarki internetowe 2020

Wyszukiwarki internetowe są nieodzownym elementem naszego życia codziennego. Praktycznie każdego dnia przeglądamy zasoby internetu w poszukiwaniu interesujących nas treści za pomocą wpisywania słów kluczowych do wyszukiwarki. Nieważne, czy jest to wyszukiwarka Google, bing, czy Yahoo!, co do zasady wszystkie z nich działają w sposób niezwykle zbliżony.

Gdy Użytkownik przechodzi na stronę internetową wyszukiwarki lub korzysta z aplikacji mobilnej, wpisuje w określonym polu słowa kluczowe, które go interesują. Zadaniem wyszukiwarki jest przeszukanie zasobów internetu i dostarczenie Użytkownikowi najbardziej wartościowej treści, odpowiadającej słowom kluczowym, które wpisał w formularzu.

Poniżej przedstawiamy Wam ranking najpopularniejszych wyszukiwarek internetowych w Polsce, Europie, Azji oraz ogólnie na Świecie. Jak się za chwile przekonamy, poza Google także toczy się życie.

Najpopularniejsze wyszukiwarki na Świecie
Najpopularniejsze wyszukiwarki na Świecie

Zobacz także: Jak dodać firmę do Google Moja Firma?

Spis Treści:

Jakie są najpopularniejsze wyszukiwarki internetowe w Polsce? (czerwiec 2020)

Najpopularniejsza wyszukiwarka internetowa w Polsce 2020 – to miano przypada już od wielu lat tylko jednej firmie: Google. To właśnie wyszukiwarka internetowa Google odpowiada w 2020 za ponad 97-procentowy (97.57%) udział w rynku w naszym kraju. Na drugim miejscu znajduje się wyszukiwarka bing (1.37%), podium natomiast zamyka niegdyś bardzo popularna, obecnie znacznie mniej, wyszukiwarka Yahoo! (0.52%).

Najpopularniejsze wyszukiwarki w Polsce 2020
Rys. 1 Najpopularniejsze wyszukiwarki w Polsce (czerwiec 2020)
źródło: gs.statcounter.com

5 najpopularniejszych wyszukiwarek w Polsce (czerwiec 2020)

 1. Google – 97.57%
 2. bing – 1.37%
 3. Yahoo! – 0.52%
 4. MSN – 0.23%
 5. DuckDuckGo – 0.12%
 6. Pozostałe – 0.19%
Najpopularniejsze wyszukiwarki w Polsce
Najpopularniejsze wyszukiwarki w Polsce

Jakie są najpopularniejsze wyszukiwarki internetowe w Europie?

W Europie podobnie jak i w Polsce, największą popularnością wśród wyszukiwarek internetowych cieszy się Google. Wyszukiwarka Google odpowiada za 93.56% wszystkich zapytań kierowanych do sieci. Tymczasem na drugim miejscu znajduje się bing z wynikiem 2.68%. Podium natomiast zamyka YANDEX RU z wynikiem 1.64%.

Najpopularniejsze wyszukiwarki w Europie
Rys. 2 Najpopularniejsze wyszukiwarki w Europie (czerwiec2020)
źródło: gs.statcounter.com

5 najpopularniejszych wyszukiwarek w Europie (czerweic 2020)

 1. Google – 93.56%
 2. bing – 2.68%
 3. YANDEX RU – 1.64%
 4. Yahoo! – 0.91%
 5. DuckDuckGo – 0.41%
 6. Pozostałe 0.81%
Najpopularniejsze wyszukiwarki w Europie
Najpopularniejsze wyszukiwarki w Europie

Jakie są najpopularniejsze wyszukiwarki internetowe na Świecie?

Jeśli spojrzymy jednak szerzej na oferowane wyszukiwarki internetowe, zobaczymy, że na Świecie, wyszukiwarka Google także króluje ponad innymi. Odpowiada ona za ponad 92% całego ruchu zapytań w Sieci (dokładnie 92.03%). Na drugim miejscu – podobnie jak w Polsce, znajduje się wyszukiwarka internetowa bing (2.61%). Trzecie miejsce w rankingu zajmuje natomiast wyszukiwarka Yahoo! z wynikiem 1.71%. Co ciekawe, w globalnym rankingu pojawia się niewielka różnica względem rankingu lokalnego. Na miejscu 5 pojawia się wyszukiwarka znana głównie z rynku Rosyjskiego, a więc popularny YANDEX z wynikiem 0.55% udziału w rynku Globalnym.

Najpopularniejsze wyszukiwarki na Świecie
Rys. 3 Najpopularniejsze wyszukiwarki na Świecie (czerwiec 2020)
źródło: gs.statcounter.com

5 Najpopularniejszych wyszukiwarek na Świecie (czerwiec 2020)

 1. Google – 92.03%
 2. bing – 2.61%
 3. Yahoo! – 1.71%
 4. Baidu – 1.21%
 5. YANDEX – 0.55%
 6. Pozostałe – 1.89%
Najpopularniejsze wyszukiwarki na Świecie
Najpopularniejsze wyszukiwarki na Świecie

Wyszukiwarki internetowe w Azji (czerwiec 2020)

Jak zapewne doskonale wiecie, rynek Azjatycki z reguły różni się od rynku Europejskiego. Jednak w przypadku wyszukiwarek internetowych, które zdobyły największą popularność na rynku Azjatyckim, nie ma zbyt wielu różnic. Również tutaj, najpopularniejszą wyszukiwarką w Azji jest Google, które odpowiada za 91.03% wszystkich zapytań kierowanych do wyszukiwarek w Azji. Drugie miejsce – tutaj możemy zauważyć różnicę, zdobyło w 2020 roku Baidu z wynikiem 3.04%. Trzecie, a zarazem ostatnie miejsce na podium przypada wyszukiwarce Yahoo!, która osiągnęła wynik 1.66%.

Najpopularniejsze wyszukiwarki w Azji
Rys. 4 Najpopularniejsze wyszukiwarki w Azji (czerwiec 2020)
źródło: gs.statcounter.com

5 najpopularniejszych wyszukiwarek w Azji (czerwiec 2020)

 1. Google – 91.03%
 2. Baidu – 3.04%
 3. Yahoo! – 1.66%
 4. YANDEX – 1.35%
 5. bing – 0.98%
 6. Pozostałe – 1.95%
Najpopularniejsze wyszukiwarki w Azji
Najpopularniejsze wyszukiwarki w Azji

Pozycjonowanie stron w Google – dlaczego warto?

Jeśli przyjrzymy się dokładnie wynikom prezentowanym na wykresach, możemy z łatwością dojść do wniosku, że Google odpowiada za ponad 90% udział w rynku wyszukiwarek internetowych w każdym rejonie Świata. Również w Afryce, przewaga Google nad konkurencją jest kolosalna. Na tym rynku wyszukiwarka Google odpowiada za 97.03% zapytań kierowanych do sieci.

Najpopularniejsze wyszukiwarki internetowe w Afryce
Najpopularniejsze wyszukiwarki internetowe w Afryce

Jak więc widzimy na powyższych przykładach, pozycjonując się w Google, możemy dotrzeć do ponad 90% Użytkowników z całego Świata. To właśnie dlatego, większość agencji interaktywnych i marketingowych skupia się wyłącznie na wyszukiwarce Google i dostosowaniu stron pod roboty indeksujące giganta z Mountain View. Czy warto? Oczywiście, zapewniając doskonałą widoczność w Google, zapewniamy sobie jednocześnie wysokie pozycje w innych wyszukiwarkach internetowych. Może nie pierwsze, jak w Google, ale z pewnością wysokie, ponieważ większość silników wyszukiwarek internetowych oparta jest o te same zasady działania. Wyszukiwania wartościowej treści dla Użytkowników, na podstawie słów kluczowych wpisanych do formularza wyszukiwania.

Podsumowanie

Dzisiejszy artykuł jest nieco inny od pozostałych. Jednak ostatnio otrzymaliśmy kilka wiadomości od naszych czytelników, dlaczego skupiamy się przede wszystkim na Google, pomijając w naszych wpisach inne wyszukiwarki. Ten wpis jest niejako odpowiedzią na to pytanie. Z czasem postaramy się omówić i przybliżyć Wam również inne wyszukiwarki internetowe. Omówimy podstawowe zasady pozycjonowania w wyszukiwarkach takich jak: bing, Yahoo!, YANDEX, czy Baidu.

Tymczasem podsumowując udział Google w rynku wyszukiwarek, możemy śmiało stwierdzić, że stał się on hegemonem wśród wyszukiwarek internetowych na Świecie. Odpowiada za ponad 90% udział w rynku, w każdym rejonie Świata! Wyjątkiem jest tutaj jedynie Ameryka Północna, gdzie Google osiąga wynik 89.34% oraz Antarktyda (88.57%).

Najpopularniejsze wyszukiwarki internetowe na Antarktydzie
Najpopularniejsze wyszukiwarki internetowe na Antarktydzie

*wszystkie wykresy użyte na stronie mają charakter informacyjny i pochodzą z serwisu gs.statcounter.com

Tymczasem dziękujemy za uwagę i poświęcony czas na przeczytanie powyższego artykułu oraz zapraszamy do sekcji komentarzy, w którym możecie podzielić się Waszymi doświadczeniami z wyszukiwarkami internetowymi. Z jakich wyszukiwarek korzystacie najczęściej, a także jakie wyszukiwarki polecacie? Czy znacie wyszukiwarkę gwarantującą 100% prywatności w sieci?

Zobacz także: Co to jest przekierowanie 301?

Udostępnij na:

Podobne artykuły

10 Komentarze/y

 1. Romek

  Dla mnie niezaprzeczalnie najlepszą wyszukiwarką jest Google, nie mogę się nigdy przestawić na MSN, szukałem alternatyw ale bez skutku 🙁

  1. OptiCeo

   Dziękujemy Romek, za kolejny komentarz. My także korzystamy najczęściej z Google, szukamy jednak cały czas alternatyw 🙂

 2. Wujek dobra rada

  Wkradł się mały błąd, przy Azji w tytule 😉

  Odnośnie artykułu, to bardzo fajny, u mnie również wygrywa Google, jednak coraz częściej korzystam z DuckDuckGo

  1. OptiCeo

   Dziękujemy za komentarz oraz informację, już poprawiliśmy błąd 🙂

 3. Google

  Google wygrywaD jeszcze jakby Chrome odchudzili to byłoby idealnie.

  1. OptiCeo

   Dziękujemy za komentarz, to prawda, gdyby jeszcze Chrome pożerał znacznie mniej pamięci, to byłoby idealnie 🙂 Jednak i tak jest już całkiem dobrze, Google cały czas pracuje nad optymalizacją tej przeglądarki.

 4. King

  Tylko i wyłącznie Google, może niska prywatność ale za to dopasowania zawsze trafne

  1. OptiCeo

   King, dziękujemy za komentarz. Kwestia prywatności w Google jest tematem spornym na wielu płaszczyznach, mimo to, każdy godzi się z warunkami 🙂 Nie da się ukryć, pod względem dopasowań jest naprawdę dobrze – inaczej nie zyskaliby ponad 90% udziału w rynku 🙂

 5. Dariusz

  Szukałem informacji o rynku azjatyckim i się zdziwiłem, naprawdę google ma tam aż taki udział w rynku? Myślałem, że mają swoją wyszukiwarkę, konkruenta jakiegoś, dzięki za info

  1. OptiCeo

   Dla nas to także było zaskoczenie. Jednak statystyki mówią jasno, raczej nie kłamią 🙂

Komentarze niedostępne.