Najpopularniejsze wyszukiwarki internetowe 2021

Najpopularniejsze wyszukiwarki internetowe 2021

Ostatni ranking najpopularniejszych wyszukiwarek internetowych w 2020 roku został bardzo ciepło odebrany przez całe grono naszych czytelników. Ranking ten był także często inspiracją do stworzenia podobny pod koniec roku 2020. Dlatego korzystając z okazji, że właśnie zakończył się rok 2021 i rozpoczyna 2022 chcielibyśmy przedstawić Państwu, ranking najpopularnieszych wyszukiwarek w 2021 roku!

Dlaczego dopiero teraz? Ostatni ranking tworzyliśmy w połowie roku 2020, nie mając jeszcze pełnych danych za cały rok – co prawda nie odbiegały one wiele od tych, które prezentowane były na koniec roku, jednak rok 2021 był na tyle dynamicznym, że postanowiliśmy z rankingiem zaczekać do jego zakończenia.

Poniżej przedstawiamy Wam najpopularniejsze wyszukiwarki na Świecie w 2021, ale nie tylko. Podobnie jak przed rokiem, zaprezentujemy Wam także najpopularniejsze wyszukiwarki 2021 w Polsce, Europie, Azji oraz kilku innych zakątków Świata!

Najpopularniejsze wyszukiwarki internetowe 2021 na Świecie
Najpopularniejsze wyszukiwarki internetowe w 2021 roku na Świecie

Zobacz także: Najpopularniejsze wyszukiwarki internetowe 2020

Spis Treści:

Najpopularniejsze wyszukiwarki internetowe w Polsce 2021

Chyba nie będzie zaskoczenia dla nikogo, jeśli powiemy Wam, że najpopularniejszą wyszukiwarką w Polsce jest oczywiście Google. Korzysta z niej ponad 96% wszystkich Użytkowników Internetu w naszym kraju. Popularność wyszukiwarki Google w 2021 roku jednak nieznacznie zmalała! W roku ubiegłym 2020 z wyszukiwarki Google korzystało bowiem ponad 97% Użytkowników. Kto więc skorzystał na tej stracie?

Jak się okazuje wszyscy po trochu. Najwięcej, bo blisko 1% zyskała wyszukiwarka bing, która staje się w naszym kraju coraz bardziej popularna. Yahoo! zyskało niewiele, bo zaledwie 0.07%. Kolejną wyszukiwarką, która w 2021 roku zyskała także na popularności jest DuckDuckGo, które w 2021 roku może pochwalić się wzrostem popularności 0.30% – mogłoby się wydawać, że niewiele, ale dzięki temu DuckDuckGo wyprzedziło pod względem popularności w naszym kraju wyszukiwarkę MSN.

Najpopularniejsze wyszukiwarki w Polsce w 2021 roku
Rys. 1 Najpopularniejsze wyszukiwarki w Polsce w 2021 roku
źródło: gs.statcounter.com

5 Najpopularniejszych wyszukiwarek w Polsce 2021

Najpopularniejsze wyszukiwarki w Polsce (grudzień 2021)

Najpopularniejsze wyszukiwarki internetowe w Europie 2021

Wielu z nas zadawało sobie pytanie, jaka jest najbardziej popularna wyszukiwarka w Europie w 2021 roku? Tutaj bez zaskoczenia – najpopularniejszą wyszukiwarką w Europie w 2021 roku było Google. Z wyszukiwarki Google w Europie w 2021 korzystało blisko 93% użytkowników Internetu. Przed rokiem było to ponad 93.5%, także podobnie jak i w Polsce widzimy, że Google delikatnie straciło na popularności na naszym kontynencie.

W Europie mamy jednak większe wahania na dalszych pozycjach. Miejsce drugie opiewa tutaj co prawa wyszukiwarka Bing z wynikiem o 0.60% lepszym niż w 2020 roku. Jednak miejsce trzecie odzyskała wyszukiwarka Yahoo! – zrzuciła ona z zeszłorocznego podium wyszukiwarkę YANDEX RU, która straciła ponad połowę popularności w 2021 roku względem 2020.

Ciekawostką jest tutaj fakt, że wśród 5 najpopularniejszych wyszukiwarek internetowych w Europie w 2021 roku zabrakło DuckDuckGo, które jak mogliśmy przekonać się wyżej – w Polsce zyskało na popularności. Jego lukę z kolei wypełniła wyszukiwarka YANDEX.

Najpopularniejsze wyszukiwarki w Europie w 2021 roku
Rys. 2 Najpopularniejsze wyszukiwarki w Europie w 2021 roku
źródło: gs.statcounter.com

5 Najpopularniejszych wyszukiwarek w Europie 2021

Najpopularniejsze wyszukiwarki w Europie (grudzień 2021)
Najpopularniejsze wyszukiwarki w Europie (grudzień 2021)

Najpopularniejsze wyszukiwarki internetowe na Świecie 2021

Podobnie jak przed rokiem, niekwestionowanym liderem wśród najpopularniejszych wyszukiwarek na Świecie w 2021 roku jest Google. Detronizuje ono konkurencję praktycznie w każdym regionie. Niemniej, podobnie jak w Europie oraz Polsce wyszukiwarka Google delikatnie straciła na popularności. Różnice nie są jednak na tyle wysokie, by obawiać się o pozycje lidera (0.05% – spadku).

Na drugim miejscu wśród najpopularniejszych wyszukiwarek na Świecie jest bing z wynikiem 2.59% (również nieznaczny spadek 0.02%). Trzecie miejsce natomiast należy w 2021 roku do wyszukiwarki Yahoo!, która co ciekawe, także odnotowała niewielki spadek popularności.

Jedynymi wyszukiwarkami wśród 5 najpopularniejszych wyszukiwarek na Świecie w 2021 roku, które zyskały na popularności są: Baidu oraz Yandex.

Najpopularniejsze wyszukiwarki na Świecie w 2021 roku
Rys. 3 Najpopularniejsze wyszukiwarki na Świecie w 2021 roku
źródło: gs.statcounter.com

5 Najpopularniejszych wyszukiwarek na Świecie 2021

Najpopularniejsze wyszukiwarki na Świecie (grudzień 2021)

Najpopularniejsze wyszukiwarki internetowe w Azji 2021

W Azji podobnie jak przed rokiem także pozycję lidera wśród najpopularniejszych wyszukiwarek internetowych roku 2021 zdobywa Google z wynikiem 91.4%. Tutaj jednak Google, zdobyło niewielki odsetek nowych Użytkowników w przeciwieństwie do innych regionów Świata, gdzie nieco traci na popularności.

Na drugim miejscu wśród najpopularniejszych wyszukiwarek internetowych w Azji w 2021 roku znajduje się Baidu z wynikiem 3.12%. Trzecie miejsce to z kolei niespodzianka, ponieważ nastąpiła tutaj zmiana pozycji względem ubiegłego roku i w 2021 to YANDEX okazał się bardziej popularną wyszukiwarką w Azji niż Yahoo! Różnice są jednak na tyle niewielkie, że możliwe, iż w 2022 roku pozycje ponownie ulegną przetasowaniu.

Najpopularniejsze wyszukiwarki w Azji w 2021 roku
Rys. 4 Najpopularniejsze wyszukiwarki w Azji w 2021 roku
źródło: gs.statcounter.com

5 Najpopularniejszych wyszukiwarek w Azji 2021

Najpopularniejsze wyszukiwarki w Azji (grudzień 2021)
Najpopularniejsze wyszukiwarki w Azji (grudzień 2021)

Dlaczego warto zadbać o pozycjonowanie stron w Google?

Jak więc widzimy, podobnie jak przed rokiem wyszukiwarka Google detronizuje swoich rywali na całym Świecie, przekraczając praktycznie w każdym zakamarku ponad 90% popularności. To tylko umacnia nas w przekonaniu, że pozycjonowanie w Google to właściwa droga, ponad 90% wszystkich Użytkowników sieci korzysta z usług Google – w tym wyszukiwarki. Dlatego tym bardziej powinniśmy zadbać o pozycje, które pozwolą nam zdobyć widoczność i uwagę Użytkowników.

Sprawdźmy sobie jeszcze, podobnie jak przed rokiem, jak wyszukiwarka Google radzi sobie w Afryce, gdzie w zeszłym roku nie dawała ona żadnych szans innym wyszukiwarkom internetowym, czy coś w tym roku uległo zmianie? Owszem, na popularności zyskała wyszukiwarka bing, która według naszych spostrzeżeń radzi sobie coraz lepiej i wkrótce, może okazać się, że połączy siły także i z innymi konkurentami, by zdetronizować lidera.

Najpopularniejsze wyszukiwarki w Afryce (grudzień 2021)
Najpopularniejsze wyszukiwarki w Afryce

Zobacz także: Co to jest przekierowanie 301?

Podsumowanie

Podobnie jak przed rokiem, tak i w tym artykule staraliśmy się przedstawić obiektywny ranking najpopularniejszych wyszukiwarek internetowych w 2021 roku nie tylko na Świecie, ale także i z podziałem na poszczególne kontynenty.

Kolejny rok z rzędu okazuje się, że wyszukiwarka Google wiedzie prym wśród wszystkich wyszukiwarek internetowych na Świecie, nie ma co się ku temu dziwić. Google udoskonala swój algorytm każdego dnia, wprowadzając nowe aktualizacje, dzięki czemu wyszukiwarka ta, tak precyzyjnie dobiera dla nas wyniki wyszukiwania.

Z uwagi na tak wysoką popularność Google, niewątpliwie powinniśmy skupić swoją uwagę właśnie na tej wyszukiwarce, by wraz ze swoim biznesem zaistnieć na wysokich pozycjach wyszukiwania na interesujące nas frazy!

Tymczasem przyszła pora na sprawdzenie jeszcze jednego rankingu – w roku 2020 jedynym regionem na Świecie, w którym Google nie miało ponad 90% popularności była Antarktyda, a jak jest w tym roku? Czy Google poczyniło kroki, by również tutaj nie dać szans innym wyszukiwarkom internetowym?

Najpopularniejsze wyszukiwarki na Antarktydzie (grudzień 2021)

Owszem, w skali całego roku – Google osiągnęło wynik na poziomie 95.95% popularności wśród najpopularniejszych wyszukiwarek na Antarktydzie. Tylko w grudniu 2021 wynik ten był już o 3% lepszy! Jak widzimy, Google przyłożyło się do zadania domowego i odrobiło je perfekcyjnie. Nie dając szans innym wyszukiwarkom także i w regionie wiecznej zmarzliny.

Dziękujemy za tak pozytywny odbiór ostatniego rankingu najpopularniejszych wyszukiwarek w 2020 roku i mamy nadzieję, że obecny ranking również będzie dla Was inspiracją do stworzenia własnych! Do zobaczenia!

*wszystkie wykresy użyte na stronie mają charakter informacyjny i pochodzą z serwisu gs.statcounter.com

Zobacz także: Jak dodać firmę do Google Maps

Udostępnij na:

Podobne artykuły

1 Komentarz

  1. Marcin Tomczak

    Ciekawe porównanie rok do roku i to, że Google delikatnie straciło w niektórych regionach.

Komentarze niedostępne.